#dobro Anny SowińskiejKim jest Anna Sowińska?
jest żoną, mamą, babcią, nauczycielem, terapeutą, twórcą….

Twoje motto?
Dobro powraca, czyniąc dobro stajesz się silniejsza.

Co sprawia ze czujesz się wyjątkowa?
Nie czuję się wyjątkowa, natomiast moja rodzina pomaga mi w zmaganiu się z przeciwnościami losu. Mój mąż, wspaniale mnie wspiera i jego miłość mnie uskrzydla.

Co cie motywuje?
Mogę powiedzieć, że motywuje mnie do działania moja rodzina, tu czuję się bezpiecznie – w pracy motywuje mnie uśmiech dziecka, przytulenie rodzica, wzruszenie nauczyciela, spontaniczne brawa od kursantów .

Szczęście czy sukces? Jaki jest twój przepis..
Nigdy nie myślałam o sukcesie, on przychodził sam- jestem szczęśliwą osobą i ta energia się rozsiewa wokół mnie – to przyciąga innych. Zawsze robiłam to co kochałam, ale najlepiej jak mogę – jeśli coś nie sprawiało mi przyjemności żegnałam się z tym. Jeśli robisz to co lubisz sukces przychodzi sam.

Wcielasz się w wybrana przez siebie postać. Kim lub czym jesteś?
Podziwiam edukatorów z nurtu nowego wychowania Korczak, Freinet, Montessori, Parkhurst, jednak chcę zostać sobą.
Jeśli miałabym wybrać zwierzę
To pasuje do mnie kot.

Kim i gdzie będziesz za 5 lat.
Nie wiem gdzie będę za 5 lat, nigdy nie robiłam projekcji- życie w sumie mnie zaskakiwało propozycjami, o których nawet nie myślałam. Mam nadzieję, że za 5 lat pojawi się kolejny wnuczek i będę miała więcej czasu na mój ogród .

Co powiedziałabyś innym kobietom patrząc na swoje doświadczenie?
Wszystko co robisz, rób z sercem. Pamiętaj, że jesteś sumą pięciu osób, którymi się otaczasz- rozsądnie dobieraj przyjaciół.

Łódź – za co kocham/ za co nienawidzę…
Długo się zastanawiałam za co kocham Łódź, myślę, że za to, że tutaj się urodziłam. Obecnie cieszę się, że mam porównywalnie blisko w różne zakątki Polski, a przy mojej mobilności to ważne i za to, że się rozwija.

Rozwiń dowolnie..”JA kreatywna….”