#ciekawaświata Pola ChrobotKim jest Pola Chrobot?

Jestem jubilerką – projektantką i rzemieślnikiem w jednym. Jestem też kobietą przedsiębiorczą, matką i partnerką. Kocham to co robię i czuję się w tym spełniona, ale droga do tego nie była oczywista. Skończyłam stosunki międzynarodowe, a więc po studiach musiałam szukać swojej drogi i celu. Długo szukałam go, pracując w różnych dziedzinach: handlu, branży PR, przy dużych eventach, jako fotograf. Jednak to praca ludzkich rąk i tworzenie rzeczy namacalnych fascynowało mnie najbardziej. W końcu postanowiłam zacząć studia na Akademii Sztuk Pięknych i dopiero wtedy poznałam świat, który mnie pochłonął. Zaczęłam tworzyć i czuć, że ma to sens i to jest właśnie to, co chcę w życiu robić.

Twoje motto?
Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Co sprawia ze czujesz się wyjątkowa?
Moja osobowość i nastawienie do świata. Mam w sobie dużo entuzjazmu i radości życia. Do wszystkiego podchodzę z pozytywnym nastawieniem i przysłowiowym uśmiechem. Serio, tak mam. Może to czasem naiwność, ale lubię to w sobie. Jestem tez wytrzymała i zawzięta – to daje mi moc.

Co cię motywuje?
Motywuje mnie ciekawość świata, rozwój i drugi człowiek. Lubię analizować, odkrywać naturę ludzi i rzeczy. Zawsze poszukuję historii która kryje się za drugim człowiekiem, za wydarzeniem, działaniem, przedmiotem. To mnie fascynuje. Uwielbiam się uczyć, poznawać nowe rzeczy, miejsca i osoby. Ta różnorodność jest fascynująca i inspirująca. Lubię wiedzieć. Kiedy poznaję nowe obszary mój mózg ćwiczy, rozwija się, serce szybciej bije a dusza rozkwita i nabiera nowych barw.

Szczęście czy sukces? Jaki jest twój przepis..
Szczęście oczywiście. Kiedy dążymy do szczęścia, nieważne w jakim obszarze, to daje nam poczucie spełnienia, zadowolenia. A to największy sukces. 

Wcielasz się w wybrana przez siebie postać. Kim lub czym jesteś?
Catherine Élise Blanchett – to moja ulubiona aktorka i kobieta, która mnie zachwyca Jest współczesną ikoną, kobietą przedsiębiorczą, aktorką. Jest też matką 4 dzieci i partnerką jednego mężczyzny od wielu lat. Jest silna, ma osobowość, klasę, szlachetność i naturalność. Chciałabym zobaczyć jak żyje, co ją porusza, o czym myśli, czego chce, jak radzi sobie z codziennością i wielką sławą. To współczesna, spełniona kobieta, która żyje na drugim końcu świata, ale w tym samy czasie, na tej samej planecie, co ja. Tworzy rzeczy wielkie, ale boryka się zapewne z tymi samymi prozaicznymi rzeczami co każda z nas. Chciałabym móc spojrzeć jej oczami na świat.

Kim i gdzie będziesz za 5 lat.
Na pewno będę tworzyć i nadal chce być niezależna. Bardzo chciałabym taki scenariusz utrzymać jeszcze na wiele kolejnych lat.

Co powiedziałabyś innym kobietom patrząc na swoje doświadczenie?
Działaj! Nie snuj zbyt wielu planów, marzeń, nie czytaj o tym jak żyją inni. Staraj się żyć tak, by inni mogli czytać o Tobie. Strach przed zmianą, przed nieznanym to normalne. Ale czasem trzeba zagryźć zęby, rzucić się na głęboką wodę, zaryzykować. Oczywiście trzeba być rozsądnym, ale ryzyko jest wpisane w rozwój. A każde doświadczenie jest cenne i uczy nas czegoś nowego.

Łódź – za co kocham/ za co nienawidzę…
Cenię ją za rozwój, zmianę, nie poddawanie się. Z tym mocno się utożsamiam. Nie jestem rodowitą łodzianką, ale wybrałam to miasto na mój nowy dom. To zdecydowanie duży dowód miłości. Łódź daje przestrzeń do tworzenia, ma dobre zaplecze rzemieślnicze, tradycje przedsiębiorcze. Jest miastem pracy, wizji, współtworzenia. To ogromny plus i na plusach wolę się skupiać.

Rozwiń dowolnie..”JA kreatywna….”
… kobieta chciałabym , aby świat wokół nas szanował naszą rolę, nasz potencjał i nasz wkład. Chcę by, kobiety nie musiały o nic walczyć, tylko mogły żyć swobodnie, każda według swoich pomysłów, przekonań wizji