#pasja Kasi ŚwiątczakKim jest Kasia Świątczak?

Wokalistka, autorka piosenek, tekstów, multiinstrumentalistka, 1/2 projektu KAmeNEON. Dziewczyna, która od najmłodszych lat żyje muzyką, kontaktuje się poprzez nią ze światem, przelewa w nią wszystkie swoje emocje i myśli.
A prywatnie? To samo! Dodając, że po godzinach także studentka.

Twoje motto?
Nie znalazłam jeszcze tego jedynego ulubionego. Jak tylko napotkam jakieś wyjątkowe od razu Wam o nim powiem!

Co sprawia ze czujesz się wyjątkowa?
Aby o tym opowiedzieć chyba lepiej abym opisała sytuacje w których tak właśnie się czuję. Jednymi z nich są chwile w których staję przed mikrofonem. Czy na dużej scenie, czy na małej – zawsze ten moment jest dla mnie czymś niesamowitym. Czuję, że jestem na właściwym miejscu, o właściwej porze. To uczucie towarzyszy mi też wtedy gdy widzę zrozumienie w oczach widowni wchodzącej ze mną w dialog – gdy rozumieją emocje o których śpiewam lub po prostu gdy im się podoba!
Szczerze? To uczucie pojawia się po prostu w chwilach gdy jestem bardzo szczęśliwa. A skoro moje życie to muzyka – mogłabym opowiadać o tych chwilach bez końca.

Co cię motywuje?
Mogłabym napisać, że motywacją do pracy i zdobywania doświadczeń są moje marzenia i jest to jak najbardziej prawda. Istnieje jednak jeden bardzo ważny czynnik, który o wiele skuteczniej potrafi wywrócić cały sposób mojego myślenia do góry nogami – tym czymś są porażki.
Dlaczego?
Bo to one stanowią bodziec do wyciągania wniosków i zmiany na lepsze.

Szczęście czy sukces? Jaki jest twój przepis..

  1. Przygotuj największy garnek jaki tylko znajdziesz w swojej kuchni.
  2. Nasyp do niego po równo – tyle szczęścia i tyle sukcesu ile tylko się zmieści.
  3. Zmieszaj wszystko.
  4. Voila!

A tak zupełnie szczerze – oba te pojęcia są dla mnie równie ważne i zależne od siebie. Nie chciałabym pomiędzy nimi wybierać, ani rezygnować z jednego na rzecz drugiego.

Wcielasz się w wybrana przez siebie postać. Kim lub czym jesteś?
Ciekawią mnie codzienności i doświadczenia wielu osób, ale szczerze wolę pozostać jednak sobą. Sposobem na nakarmienie takiej ciekawości zawsze może być zwyczajna rozmowa. Zdecydowanie wybieram ten wariant!

Kim i gdzie będziesz za 5 lat.
Z racji, że jestem młodą osobą, która ma na siebie milion pomysłów, po prostu tego nie wiem. Wiem natomiast, że gdziekolwiek się znajdę pozostanę muzykiem, bo pasja to stan, który prowadzi mnie wybranymi drogami odkąd byłam małą dziewczynką. Nigdy z niej nie zrezygnuję choćbym miała zostać szalonym podróżnikiem po lasach Amazonii, czy kosmonautką badającą powierzchnie Marsa.

Co powiedziałabyś innym kobietom patrząc na swoje doświadczenie?

Chciałabym móc coś tu napisać, ale wydaje mi się, że jest jeszcze za wcześnie. Czas pokaże czy to co dotychczas wypracowałam w swoim sposobie myślenia da jakiś rezultat.
Dlatego też bardzo chętnie przeczytam wszystkie inne wywiady kobiet, które zaprosiliście do tego projektu, bo kolekcja tych osobowości szalenie mnie ciekawi!

Łódź – za co kocham/ za co nienawidzę…
Uwielbiam Łódź za jej unikalny klimat, który zaprasza do siebie niesamowicie wielką gamę ludzkich charakterów i działań. Łódź wbrew pozorom jest bardzo kolorowym miastem. Czasem trzeba po prostu dobrze się przyjrzeć. Dla każdego znajdzie się tu przestrzeń działania a każda najbardziej unikalna inicjatywa znajdzie swoją publiczność.

Rozwiń dowolnie..”JA kreatywna….”
… trzymam w rękach ukulele i nigdy nie zawaham się go użyć!