#mamy od MAMY PROJEKTKim jest Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska (czyli kolektyw Mamy Projekt)?
Jesteśmy łodziankami, (choć Asia już tylko z doskoku), które założyły kolektyw Mamy Projekt, żeby prowadzić nietypowe działania edukacyjne, promować ekologię, postawy obywatelskie i dobre projektowanie.

Twoje motto?
Zróbmy to!

Co sprawia ze czujesz się wyjątkowa?
Jesteśmy niesamowitym teamem! Po latach współpracy rozumiemy się doskonale, ale jednak myślimy i czujemy różnie, dzięki czemu każdy projekt poprzedzają gorące dyskusje – to pozwala nam robić rzeczy mądrze i kreatywnie.

Co cię motywuje?
Potrzeby. Kiedy potrzebujemy przewodnika po Łodzi dla siebie i innych mam -realizujemy NIEMAPĘ najpierw dla Łodzi potem dla innych miast i regionów. Gdy patriotyzm podawany na jedno kopyto zaczyna nas uwierać tworzymy wystawę Przytul Polskę a gdy okazuje się, że przekonanie rodziny do oszczędzania wody jest trudne dla nas i dla innych rodziców – robimy wstawy o ekologii. Kiedy widzimy, że nie możemy zrealizować wystawy bo jest pandemia -przerabiamy ją na grę online (EkoEksperymentarium.pl).

Szczęście czy sukces? Jaki jest twój przepis..
Współpraca w tym akurat teamie i w tych akurat projektach daje nam satysfakcję i poczucie spełnienia nie tylko zawodowego ale też radość z tego, że realizujemy działania potrzebne nam i innym i inspirujemy do poznawania świata z różnych punktów widzenia. Chyba jednym z ważniejszych wyznaczników sukcesu jest dla nas to, że możemy robić to co chcemy z ludźmi z którymi chcemy – stale rozwijamy nasz team o wspaniałych ludzi. Jesteśmy dumne z tego, że możemy zarabiać na tym co kochamy i tworzyć miejsca pracy.

Wcielasz się w wybrana przez siebie postać. Kim lub czym jesteś?
Kiedy wymyślamy projekt jesteśmy Jednorożcami, a gdy musimy go zrealizować i dopilnować terminów i budżetów bywa że stajemy się Bazyliszkami.

Kim i gdzie będziesz za 5 lat.
Za cztery i pół roku będziemy obchodzić dziesięciolecie kolektywu i NIEMAP i zrobimy w Łodzi imprezę dla wszystkich, którzy z nami kiedykolwiek pracowali!

Co powiedziałabyś innym kobietom patrząc na swoje doświadczenie?
Trzymajcie się razem! W babskich teamach jest moc, determinacja i zrozumienie, które pomagają kreować, przekraczać granice i nie poddawać się zbyt szybko. W Mamy Projekt dajemy sobie wsparcie, rozumiemy sytuacje gdy dzieci są chore albo na nauczaniu domowym i możemy elastycznie podchodzić do czasu pracy, struktur i zadań.

Łódź – za co kocham/ za co nienawidzę…
Kochamy! Czasem to trudna miłość, ale to tutaj wszystko się zaczęło. Nie zawsze udaje nam się tutaj przekonywać ludzi do naszych wizji dobrych działań dla miasta, ale jesteśmy z Łodzią na zawsze związane i na pewno będziemy stale próbować.

Rozwiń dowolnie..”JA kreatywna….”
… My kreatywne jesteśmy wtedy, gdy otaczamy się dobrymi profesjonalistami i ludźmi o otwartych głowach, gdy tworzymy interdyscyplinarne zespoły i nie zadowalamy się banalnymi rozwiązaniami.