#niezależna Agnieszka KucharskaKim jest Agnieszka Kucharska?

Aga jest Łodzianką z krwi i kości, współtworzącą fundację Swim For a Dream, w ramach której organizuje największe charytatywne imprezy pływackie w Polsce. Studiując Inżynierię Produkcji była przekonana, że jej kariera rozwinie się w wielkich zakładach produkcyjnych. Tymczasem, z powodzeniem współtworzy łódzki startup moviGO oferujący kosmetyki dla aktywnych oraz nosi się z myślą założenia własnego biznesu, inspirującego do życia w duchu pro zero-waste. Od 2019 r. również dumna żeglarka i biegaczka. 

Twoje motto?

Dobrze wychowane kobiety rzadko tworzą historię” – Laurel Thather Ulrich (historyczka)
Bardzo lubię to zdanie ponieważ przypomina mi, abym dawała sobie prawo do sukcesu i realizacji marzeń, nawet jeśli trzeba będzie się trochę przepychać łokciami : )

Co sprawia ze czujesz się wyjątkowa?
Składa się na to głębokie poczucie sprawczości i niezależności oraz świadomość odpowiedzialności za moje działania. Przeświadczenie, że mogę osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawię, o ile tylko będzie on zgodny z wartościami jakie wyznaję. Czuję się wyjątkowa mogąc tworzyć inicjatywy, mające wpływ na tysiące osób.

Co cię motywuje?
Ja jestem typem introwertycznym, który zdecydowanie woli słuchać innych niż prawić o sobie. Dlatego też źródłem moich największych inspiracji najczęściej byli ludzie. Zarówno Ci, których poznałam osobiście jak i Ci, których historie i doświadczenia znalazłam w książkach. Moim ulubionym typem filmów są te dokumentalne, a z książek najchętniej sięgam po biografie czy książki o rozwoju osobistym. Staram się również otaczać osobami, które mnie inspirują i ciągną do góry. Mam ogromne szczęście, że żyję z osobą która swoim przykładem zaszczepia we mnie motywację do działania. Jestem za to bardzo wdzięczna!

Szczęście czy sukces? Jaki jest twój przepis..
Moja definicja szczęścia to życie w zgodzie z własną sobą i z moimi wartościami. To bycie niezależną w sensie mentalnym i finansowym. To również możliwość i chęć pracy nad swoim rozwojem przy jednoczesnym dawaniu sobie prawa do bycia nieperfekcyjną. I choć wiem, że cel jest jeszcze daleko to fascynuje mnie droga, jaką podążam. Odczuwanie radości z procesu zmian jest natomiast moim osobistym sukcesem.

Wcielasz się w wybrana przez siebie postać. Kim lub czym jesteś?
Chciałabym na jeden dzień wcielić się w psa. Zawsze zastanawiało mnie co one sobie o nas myślą, gdy nieustannie do nich gadamy wierząc, że rozumieją.

Kim i gdzie będziesz za 5 lat.
Zanim zdmuchnę 31 świeczek na moim urodzinowym torcie pomyślę, że jestem spełnioną i odważną kobietą, która nie bała się realizować swoich marzeń i podejmować decyzji dobrych dla niej. Być może zmienię status na #wyszłamzamążiniewracam albo nawet na #momtobe. A może będę niezależną singielką, żyjącą w duchu zero-waste z ukochanym psem. Gdziekolwiek i kimkolwiek będę za 5 lat, o ile dotrę tam z poszanowaniem moich przeświadczeń i wartości, będę spokojna.

Co powiedziałabyś innym kobietom patrząc na swoje doświadczenie?
Kochana, wierzę w Ciebie i w Twój nieograniczony potencjał! Z myślami typu: nie jestem wystarczająco dobra, szczupła, doświadczona itp. pojawiają się w głowie każdej z nas. Od Ciebie jednak zależy czy dasz im się kierować. Pamiętaj, że możesz osiągnąć każdy cel, jeśli tylko wystarczająco ciężko na niego pracujesz. Nie wiesz jaki masz cel? Nic nie szkodzi! Poszukuj, doświadczaj, poznawaj, otaczaj się inspirującymi ludźmi oraz słuchaj (przede wszystkim siebie) aż wreszcie znajdziesz to, co jest naprawdę TWOJE. Wtedy nie będziesz miała wątpliwości jaki kierunek obrać.

Łódź – za co kocham/ za co nienawidzę…
#kochamłódź za to, że jest inna, niedoskonała, absolutnie nieperfekcyjna, że inspiruje i daje przestrzeń do bycia kreatywnym. Za to, że nadal jest miastem nienasyconym i nieprzepełnionym, w którym jest wiele do zrobienia. To daje ogromne możliwości dla przedsiębiorców, aktywistów czy społeczników. Że pretenduje do miana „młodszej siostry Berlina”, jak to napisano w jednym artykule.

Rozwiń dowolnie..”JA kreatywna….”
… niedoskonała, szczęśliwa.